עזבתם את מקום עבודתכם? צריכים למלא מסמכי סיום העסקה? הגעתם לגיל פרישה ואתם מעוניינים לפרוש בראש שקט ממקום עבודתכם לאחר עשרות שנים של עבודה? חשוב שתעשו את זה נכון

בעת הגעה לפרישה, אנו מקבלים מהמעסיק המון מסמכים ובאפשרותינו לפנות לפקיד השומה על מנת להחליט כיצד אנו מעוניינים לטפל בכספי הפיצויים והתגמולים העומדים לרשותנו לאחר צבירה של עשרות שנות עבודה. בעת הזו, חשוב להבין שכל פעולה הינה גורלית ואיננה ניתנת לשינוי לאחר מעשה לכן עליכם לבדוק היטב כיצד ברצונכם לפעול ולתכנן את היציאה לפרישה בצורה מושכלת.

תפקידנו הוא ללוות אתכם לאורך כל הדרך, לבדוק היטב יחד איתכם את הצרכים והשאיפות שלכם לקראת הכניסה לגיל השלישי ולנסות לחסוך לכם בתלשום המיסים החייבים בצורה האפקטיבית ביותר בדרכים שונות ומגוונות.

יחד, נבחן את הנושא לפי הנוהל הבא:

  • בדיקה של הנכסים הפנסיוניים שנצברו מכלל המעסיקים לאורך השנים ע"י המסלקה, פילוח לפי כספים קצבתיים/הוניים ותגמולים/פיצויים

  • ​קבלת המסמכים מהמעסיק ובחינת גובה תשלום המס שישולם למס הכנסה​

  • הסבר על האופציות העומדות בפניכם ותכנון המיסוי מחדש​

  • מילוי טפסי ה- 161 א, 116 ג ו- 161 ד, לפי צרכי הלקוח​

  • שיקוף מלא של החיסכון במס​​

  • ליווי הלקוח לפקיד השומה 

בעת סיום העסקה יש שני טפסים שאתם צריכים להכיר: טופס 161 (שאותו ממלא המעסיק) - הודעת מעביד על פרישת עובד ממקום עבודה, וטופס 161 א' (שאותו אתם ממלאים) - הודעת עובד על פרישה ממקום העבודה. שני הטפסים מוגשים יחד לפקיד השומה ולקרן הפנסיה/ ביטוח המנהלים/ קופת הגמל, ולפי המידע בהם משתחרר הכסף ומשולם מס. מילוי נכון של הטפסים יחסוך לכם הרבה כאב ראש (וגם כסף!).

 

למילוי נכון של המסמכים הללו ולהכיר את הזכויות שלכם בעת סיום העסקתכם, לחצו כאן

ליווי לפרישה וסיום העסקה

SBA Financial Solutions - אס בי איי פתרונות פיננסים

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות במייל זה מסופקים כשרות לקהל לקוחותינו. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות/פנסיוני או ייעוץ השקעות/פנסיוני ב: קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות, תוכניות ביטוח, קרנות סל או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל.

טל: 054-7440987   I    פקס: 077-4416847

רח' יפתח 4, תל-אביב, ישראל

©2017 by SBA FINANCIAL SOLUTIONS

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google Places Social Icon

Smart Business Approach