סיום תקופה של יחסי עבודה מלווה בטלטלה אישית, מקצועית וכלכלית. אם פוטר עובד, אם התפטר או פרש, יש לזכותו הגנות שיעזרו לו למצות את זכויותיו במקום העבודה האחרון או להיערך לחיים שאחרי. כאן תמצאו כלים לבדיקת הזכאות שלכם וכמה כסף עומד לרשותכם.

פיצויי פיטורים

פיצויי פיטורים הינם תשלום מענק המשולם לעובד בשל סיום יחסי עובד ומעביד. תשלום המענק יכול להיות בשתי דרכים ביחד ולחוד: 


1. תשלום ישירות מהמעביד. 
2. תשל...

קופות החולים השונות מציעות ביטוחי בריאות שונים וכך גם חברות הביטוח הפרטיות. אז מה כוללות פוליסות הביטוח השונות ומה ההבדלים בין מה שמציעות קופות החולים לחברות הביטוח? ואיך כמובן נדע במה לבחור? מדריך קצרצר שיעשה לכם קצת סדר בדברים.

כמה מאיתנו באמת מבינים עד הסוף את ההבדלים בין ביטוחי הבריאות שמציעות קופות החולים לבין אלה שמציעות חברות הביטוח? לרוב מדובר בהסכמים עמוסים במלל לא ברור וסעיפים ש...

הפקדה לחיסכון פנסיוני היא חובה החל משנת 2017 והפקדה לקרן השתלמות מקנה הטבות מס, אך חשוב להבין מה עומד מאחורי המספרים. כיצד מחשבה נוספת עשויה להגדיל לנו את השכר המבוטח בקרן הפנסיה, להקטין את תשלומי הכיסוי הביטוחי או להגדיל את הטבות המס שנקבל חזרה ממס הכנסה.

אופן חישוב הכנסה המבוטחת בקרן הפנסיה 

קרן הפנסיה כוללת כיסויים ביטוחים, הכיסויים הביטוחים נקבעים בהתאם להכנסה המבוטחת בקרן. בניגוד לשכירים,...

קיבלתם דוח מקרן הפנסיה שלכם ובדוח הופיע נתון, לעיתים מוחבא בין יתר הנתונים, המצביע על עדכון יתרה בגין הפעלת מנגנון איזון אקטוארי. הסכום שהופיע מצביע על חוסר/עודף אקטוארי, שמשפיע באופן ישיר על יתרות הפנסיה שלכם.

כל ישראל ערבים זה לזה

עמיתי קרנות הפנסיה נושאים בעלויות תשלומי התביעות של שאר החברים בקרן. בניגוד לתביעה בחברת ביטוח שם במקרה של אירוע ביטוחי, כמו לדוגמה גנבת רכב, חברת הביטוח משלמת...

תקופת אכשרה היא תקופה בת 60 חודשים בהם אינכם מבוטחים על אירועים שקדמו להצטרפותכם לקרן הפנסיה. ישנם מקרים בהם גם לאחר תום התקופה לא תהיו מבוטחים על מחלה קודמת. 

מה זה תקופת אכשרה בקרן פנסיה?

קרן הפנסיה מבוססת על מנגנון של ערבות הדדית בין החוסכים, כך שבמקרה של תביעת נכות או תביעת שארים מי שישלם את דמי הביטוח יהיו יתר החוסכים בקרן הפנסיה. מרבית החוסכים בקרן הפנסיה הצטרפו אליה מבלי שמילאו הצהר...

הכותרת נשמעת קצת מופרכת, אבל בעוד כמה שורות אתם תבינו איך בעזרת שילוב של שתי עובדות פשוטות, שהוכחו באופן מדעי, כל אחד, ובדגש על כל אחד, גם ללא שום רקע או ידע בהשקעות, יכול לצבור רווחים ולצאת לפרישה עם לא פחות מ- 2 מיליון ש"ח הוני או 10,000ש"ח כקצבה פטורה ממס, וכמובן שאפשר גם הרבה יותר.

נוסחה מדעית לצבירת חיסכון - איך זה עובד?

העובדה הראשונה שכדאי להבין כשמדברים על השקעות בשוק ההון היא שהמצרך ההכרחי...

Please reload

SBA Financial Solutions - אס בי איי פתרונות פיננסים

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ו/או ייעוץ/שיווק פנסיוני ו/או תחליף ליעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות ו/או ניירות ערך. אין באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי.

טל: 054-7440987   I    פקס: 077-4416847

רח' מודיליאני 15, תל-אביב, ישראל

©2017 by SBA FINANCIAL SOLUTIONS

Smart Business Approach